طراحی سایت در گوگل - سایت سئو شده

آیا طراحی سایت در گوگل امکان پذیر است؟!

آیا طراحی سایت در گوگل امکان پذیر است؟ پاسخ : خیر! البته که امکان پذیر نیست! سئوی ارگانیک چگونه انجام می شود، چطور سایتم را سئو کنم ؟ سایت سئو شده چه خصوصیاتی دارد؟ با ایران آرک همراه باشید با خواندن این مطلب به تمام سوالاتتان پاسخ می دهیم.

گوگل یک موتور جستجوست. و صرفا صفحات وب سایت ها را اسکن و به آنها نمره می دهد. گوگل این امکان را فراهم می کند تا کسب و کار های کوچکتر با بهبود کیفیت صفحات وب سایت خود، با فرایندی که به آن seo یا :

search engine optimization

گفته می شود صفحات خود را برای جستجو بهتر بهینه کنند. برخی به اشتباه تصور می کنند که برای قرار گرفتن سایت در صفحات جستجو، باید سایتی بر پایه گوگل ساخت! و متاسفانه این مساله زمینه را برای کلاهبرداری و سوئ استفاده برخی افراد فراهم می کند.

گوگل چگونه کار می کند؟

همان طور که در آغاز گفتم گوگل یک موتور جستجو است. موتور های جستجو در انواع مختلفی توسط شرکت های بزرگ ساخته شده و در دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. مانند:

 • مایکروسافت بینگ (Bing)
 • یاندکس (yandex) که یک موتور جستجوی روسی است
 • بایدو (موتور ساخت چین)
 • DuckDuckGo
 • یاهو

و دهها مورد دیگر که اینها از جمله محبوب ترین ها در سطح جهان هستند. معمولا موتور های جستجو الگوریتم های مشخصی که بر پایه قاعده ها و چهارچوب هایی که برای ایندکس ( به زبان ساده تر خواندن و ذخیره سازی برای استفاده در نتایج جستجو) بهتر صفحات کاربرد دارد را مورد استفاده قرار میدهند.

واقعیت این است که تقریبا تمامی این موتور های جستجو، مقالات و مطالبی در رابطه با کمک به سئو و بهینه سازی صفحات را ارائه می دهند اما در واقع هیچ کسی هنوز به طور دقیق نمی داند که الگوریتم این موتور ها چگونه کار می کند!

روش های نمایش سایت در گوگل

دو راه حل برای کمک به بهبود سئو و بالابردن قدرت دامنه و قدرت لینک های سایت که هدف اصلی سئو محسوب می شوند وجود دارد:

PPC یا سئو کلیک به ازای پرداخت

برای این منظور شما از طریق پنل های تبلیغاتی مانند گوگل ادوردز و یا سایر ابزار های PPC داخلی یا خارجی، می توانید مبلغی را به عنوان بودجه تعیین کنید. سپس پنل تبلیغاتی شما به ازای هر کلیک مبلغی را که شما به عنوان بید (که شبیه به شرکت در مزایده هاست و هر چه بید بیشتری پرداخت کنید نسبت به رقبا به دفعات بیشتری لینک شما نمایش داده خواهد شد) تعیین می کنید از بودجه شما کسر می کند.

متاسفانه در ایران برای این منظور محدودیت های ارزی و تحریم کار را کمی سخت کرده، با این حا جایگزین هایی مانند یکتانت خدمات مشابهی را ارائه می دهد که البته ارتباطی با نمایش لینک در صفحه اول جستجوی گوگل ندارد و بیشتر تبلیغات بنری به حساب می آید.

سئوی ارگانیک

سئوی ارگانیک در واقع رعایت همان قوائد و چهارچوب های تعیین شده توسط موتورهای جستجوست. چیزی که تاکنون مشاهده و درک شده در این قوانین به صورت مختصر در لیست زیر می بینید:

 • عنوان سئو خوانا و غنی از کلمه کلیدی مربوط به پست
 • متا گویای محتوای پست و غنی از کلمه کلیدی
 • برچسب index صحیح
 • مقدمه گویای محتوای مطلب و غنی از کلمه کلیدی
 • لینک های داخلی و خارجی مناسب
 • بک لینک ها
 • سرعت بارگزاری صفحات
 • محتوای بی همتا (تایپ شده و تمیز)
 • رسانه های بی همتا و با کیفیت با حجم مناسب (ترجیحا فشرده شده)
 • عدم استفاده از محتوای کپی پیست
 • عنوان ها و تیتر بندی های صحیح
 • پاراگراف های کوتاه و مفید
 • عد استفاده از واژه های مجهول
 • دقت در املا و خوانای و استفاده از ضمایر

اینها انگشت شمار از چیز هایی بود که برایتان آوردم! باید بدانید که بسیار بیشتر از اینهاست اینها شاید اصلی ترین و مهم ترین قواعدی باشند که باید در سئو توسط کاربران عادی مورد توجه قرار گیرند. البته سئو ابعاد بک اند هم دارد که مربوط به کد ها و فایل های سایت می شود. خوانایی کد ها، ریدایرکت ها و بهینه سازی لینک ها، ساختار و … صدها مورد دیگر. که البته اینها را در مقاله ای در همین مضمون با عنوان سئو بک اند برایتان مفصلا توضیح می دهیم.

بک لینک ها

بک لینک لینکی است که در یک وب سایت دیگر به وب سایت و یا یکی از نوشته ها یا صفحات وب سایت شما اشاره می کند. در حال حاضر یکی از موثر ترین و بهترین راه حل برای افزایش تعتبار دامنه شما و محتوای پیج شما بک لینک ها هستند. بین انبوهی از قوانین نا پیدای گوگل در حال حاضر این یکی به وضوح مشخص شده است.

با این حال بک لینک بیشتر به معنای ترافیک بالاتر و افزایش اعتبار نیست. آنچه مهم است کیفیت است نه کمیت. یک بک لینک با کیفیت کار ۱۰۰ بک لینک بی کیفیت را می کند. هر بک لینک شبیه به یک رای مثبت است. مانند این است که یک وب سایت قدرت مند به سایت، برگه یا نوشته شما یک رای مثبت بدهد. هر چه این رای مثبت بیشتر و با کیفیت تر باشد ارزش آن صفحه از نگاه گوگل بالاتر می رود.

چقدر باید هزینه کنم؟

هزینه در این مورد به دو صورت محاسبه می شود:

رایگان

این در صورتی خواهد بود که آشنایی کافی با اصول سئو و تولید محتوا و کلمات کلیدی و آشنایی با وب سایت های مربوط به آنالیز و ابزار های سئو داشته باشید. در این صورت فرمان سئو سایتتان به دست خودتان خواهد بود. با این حال باید این را بدانید سئو تنها درون فرانت اند سایت خلاصه نمیشود. شاید گفتن آنکه “من می تونم” آسان باشد، اما زمانی که مجبور بودید ۱۳۰۰ لینک شکسته را تعمیر کنید، نظرتان عوض خواهد شد!!

سئو آنقدر ها که بنظر می رسد آسان نیست. و البته همه چیز به فرانت اند وابسته نیست اگر هم قصد دارید خودتان “شوفر” باشید توصیه می کنیم حتما با یک کارشناس در این حوزه در ارتباط باشید.

هزینه بر

این دومین راه حل است! که شرط می بندم ۹۹% شما از این راه حل متنفرید!!!

بهر حال میتوانید فرایند سئو وب سایت خود را به یک شرکت یا کسب و کار و حتی یک فریلنس با تجربه بسپارید، و با خیال راحت به کارهای خودتان سرگرم باشید و فقط از وبسایتتان مشتری درو کنید!

به طور کلی سئو اگه شامل هردو نوع ppc و لینک بیلدینگ و همچنین سئو ارگانیک باشد، هزینه بالایی خواهد داشت. مابین ۱۰ میلیون تا ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان در ماه!!! اما اگر فقط سئو ارگانیک باشد، شاید بین ۵۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۳۰۰۰۰۰۰۰ تومان هزینه در بر داشته باشد. که بسته به تولید کننده محتوا می تواند متفاوت باشد.

یک پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *