پشتیبان گیری در وردپرس

پشتیبان گیری در وردپرس، چطور از وب سایت وردپرسی بک آپ بگیریم ؟

پشتیبان گیری در وردپرس – چطور از وب سایت وردپرسی بک آپ بگیریم ؟ ( راهنمای گام به گام ) – به پشتیبان گیری وردپرس به عنوان بیمه ای برای محافظت از کار سخت و هزینه سنگینی که برای ساخت سایت خود کشیده اید فکر کنید. اگر شرایط اضطراری مانند نقض امنیتی، مشکل بدافزار یا خطای انسانی رخ دهد، در شرایط سختی قرار نخواهید داشت. پشتیبان‌گیری وردپرس تضمین می‌کند که در صورت نیاز به رفتن به حالت بازیابی برای راه‌اندازی مجدد وب‌سایت، داده‌های سایت شما قابل دسترسی است.

بهترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از یک سایت وردپرس بسته به اینکه از چه کسی بخواهید متفاوت است، بنابراین یادگیری چندین گزینه پشتیبان به شما کمک می کند تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید امنیت سایت خود را تضمین کنید، ممکن است از چندین نسخه پشتیبان وردپرس استفاده کنید. ما بهترین تکنیک‌های پشتیبان‌گیری وردپرس را معرفی کرده‌ایم، بنابراین شما منابع لازم برای گرفتن بهترین تصمیم را برای وب‌سایت خود در اختیار دارید.

چرا پشتیبان گیری در وردپرس ضروری است؟

اکثر شرکت های میزبانی وب پشتیبان گیری خودکار وب سایت را ارائه می دهند، اما اگر ارائه دهنده از کار بیفتد، شما نمی توانید بلافاصله به سایت خود دسترسی پیدا کنید. اینجاست که پشتیبان‌گیری وردپرس نمایان می‌شود. می توانید مطمئن باشید که نقص ارائه دهنده هاست به معنای ایجاد مشکل برای سایت وردپرس شما هنگام انجام پشتیبان گیری نیست.

اگر از خود می‌پرسید که آیا نسخه‌های پشتیبان وردپرس ارزش تلاش بیشتری را دارد یا خیر، پاسخ آسان است. اگر مشکلی پیش آمد، می‌توانید وب‌سایت خود را به سرعت بازیابی کنید تا کسب‌وکارتان فرصت‌های درآمدی را به دلیل خرابی غیرضروری از دست ندهد.

علاوه بر این، هک یک تهدید مداوم است که مشاغل با آن روبرو هستند. گزارش نقض داده های مرکز منبع سرقت هویت نشان می دهد که تنها در سال ۲۰۲۱، ۱۸۶۲ نقض داده رخ داده است. این یک جهش ۶۸ درصدی از ۱۱۰۸ در سال ۲۰۲۰ است که روند هشدار دهنده ای را نشان می دهد.

متأسفانه، هر صنعتی مستعد هک است، به این معنی که مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، باید بسیار سخت تلاش کنید تا اطمینان حاصل کنید که دسترسی به سایت شما از بین نمی رود. اگر وب سایت شما خراب شود، تجربه کاربران شما قطع می شود و کسب و کار شما ممکن است درآمد یا اعتماد مشتریان شما را از دست بدهد.

چه زمانی از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

پیش‌بینی زمان وقوع چنین موقعیتی غیرممکن است، به همین دلیل است که پشتیبان‌گیری از وب‌سایت خود تا حد امکان مفید است. با این حال، پشتیبان گیری دستی از سایت وردپرس شما می تواند زمان بر باشد، بنابراین پشتیبان گیری روزانه (یا حتی هفتگی) ممکن است امکان پذیر نباشد. اینکه چه زمانی از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید بستگی به این دارد که چقدر مایل هستید اطلاعات مهم را به خطر بیندازید. اگر سایت شما نسبتا ثابت است، شاید یک نسخه پشتیبان هفتگی کافی باشد. اما اگر یک فروشگاه آنلاین یا یک وبلاگ دارید، یک نسخه پشتیبان در هفته احتمالاً کافی نیست.

حداقل زمان لازم برای تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس حداقل یک بار در هفته است، اما به خاطر داشته باشید که احتمالاً همچنان داده های مربوطه را از دست خواهید داد. به همین دلیل، پشتیبان گیری روزانه بهینه است. در حالی که تعهد به چنین پشتیبان گیری های مکرر وردپرس یک مرحله اضافی است، محافظت از آنچه ساخته اید را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که بهترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از یک سایت وردپرس، روشی است که برای شما راحت‌تر است. خوشبختانه، گزینه های بسیار کمی وجود دارد.

بهترین راه برای پشتیبان گیری از سایت وردپرس چیست؟

راه های مختلفی برای پشتیبان گیری از سایت وردپرسی وجود دارد. سه پلاگین اصلی دستی، رایگان یا پولی هستند. هر گزینه مزایا و معایب خود را دارد، بنابراین برای انتخاب درست به آنچه که بیشتر ارزش قائل هستید توجه کنید.

پشتیبان گیری در وردپرس به صورت دستی

اگر بک آپ دستی وردپرس را انتخاب می کنید، باید روزانه یک نسخه از سایت خود را با پشتیبان گیری فیزیکی از سایت خود ذخیره کنید. مزایای آن شامل داشتن یک نسخه پشتیبان کامل و جامع از آخرین نسخه سایت شما است. معایب این است که این گزینه وقت گیر است و خطای انسانی ممکن است، بنابراین ممکن است به طور تصادفی یک کپی ناقص از سایت خود را ذخیره کنید. (در ادامه این مقاله، شما را با فرآیند پشتیبان‌گیری دستی از سایت خود آشنا می‌کنیم تا بدانید چه کاری باید انجام دهید.) به زودی یک مطلب در این باره منتشر خواهد شد.

پلاگین های پولی برای پشتیبان گیری وردپرس

برای همه چیز یک افزونه وجود دارد. بنابراین جای تعجب نیست که گزینه ای وجود دارد که به شما کمک می کند از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. یک افزونه پولی برای پشتیبان گیری وردپرس ممکن است مسیر درستی برای کسب و کارهایی باشد که به دنبال صرفه جویی در زمان هستند. به عنوان مثال، این فرآیند ساده تر و از نظر زمان کارآمدتر است. برخلاف پشتیبان‌گیری‌های رایگان که گاهی اوقات فقط از بخشی از محتوا محافظت می‌کنند، یک افزونه پولی به احتمال زیاد کل سایت شما را ایمن می‌کند. اشکال این کار این است که باید افزونه را به سربار خود اضافه کنید.

افزونه های رایگان برای پشتیبان گیری وردپرس

افزونه ها راهی آسان تر و سریع تر برای تکمیل پشتیبان گیری وردپرس هستند. یک افزونه به طور قابل توجهی فرآیند را برای مشاغلی که زمان یا منابع لازم برای پشتیبان گیری دستی از محتوای خود را ندارند، ساده می کند. با این حال، اکثر افزونه های رایگان تنها بخشی از داده های وب سایت شما را ضبط می کنند. نتیجه می تواند این باشد که پایگاه داده شما فقط ضبط می شود و نه فایل های رسانه ای یا تم های شما. اگر می خواهید مطمئن شوید که این اتفاق نمی افتد، به صورت دستی از سایت پشتیبان تهیه کنید یا گزینه پولی را انتخاب کنید.

نحوه پشتیبان گیری از سایت وردپرسی

از آنجایی که بهترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس بسته به اولویت بندی کامل بودن یا راحتی متفاوت است، این شما هستید که تصمیم می گیرید از کدام گزینه برای حرکت رو به جلو استفاده کنید.

نحوه تکمیل پشتیبان گیری از وردپرس با استفاده از یک افزونه

در حالی که وردپرس ویژگی های بسیاری را ارائه می دهد، هنوز هیچ دکمه جادویی وجود ندارد که بتوانید برای ایجاد یک نسخه پشتیبان از وب سایت فعلی خود کلیک کنید. اینجاست که افزونه های وردپرس به کار می آیند. این بیت های نرم افزاری بدون نیاز به کدنویسی، عملکرد مفیدی را به وب سایت شما اضافه می کنند.

گزینه های مختلف افزونه وردپرس در دسترس است، اما بیشترین افزونه پشتیبان دانلود شده، افزونه UpdraftPlus Backup WordPress است. اگر به دنبال افزونه های دیگری برای پشتیبان گیری وردپرس هستید، راهنمای جامع ما را بررسی کنید.

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید برای تکمیل یک نسخه پشتیبان از وردپرس با کمک یک افزونه انجام دهید.

۱: ابتدا وارد داشبورد وردپرس خود شوید.

میتوانید /wp-admin را در انتهای آدرس سایتتان قرار دهید تا وارد پنل ادمین شوید. مانند: https://yoursite.com/wp-admin

به تب Plugins بروید. سپس روی دکمه افزودن جدید کلیک کنید.

۱- به بخش پلاگین ها بروید

۲- بر روی افزودن کلیک کنید

پشتیبان گیری در وردپرس

۲: نصب پلاگین UpdraftPlus

«UpdraftPlus» را جستجو کنید. هنگامی که در نتایج ظاهر شد، روی دکمه Install Now کلیک کنید. همچنین اگر آشنایی به نصب افزونه ها به صورت دستی دارید می توانید از اینجا دانلود کنید.

این پلاگین یکی از محبوب ترین پلاگین های وردپرس است. که به صورت رایگان در مخزن وردپرس موجود هست.

پشتیبان گیری در وردپرس

روی نصب کلیک کنید و سپس فعال سازی را بزنید تا به طور خودکار به برگه ای که همه افزونه های نصب شده در سایت شما را فهرست می کند هدایت شوید.

۳: پیکربندی تنظیمات افزونه

ممکن است پس از نصب و فعال سازی پلاگین یک پاپ آپ با دکمه اینجا را برای شروع فشار دهید مشاهده کنید! روی آن دکمه کلیک کنید و اگر این کار را نکردید، روی پیوند تنظیمات کلیک کنید. و البته می توانید از منوی وردپرس و بخش تنظیمات به تنظیمات UpdraftPlus دسترسی پیدا کنید.

۴: دریافت نسخه پشتیبان از سایت

اگر می‌خواهید فوراً یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، روی دکمه تهیه پشتیبان کلیک کنید.

پشتیبان گیری در وردپرس

۵: پشتیبانی خودکار با زمانبندی

اگر می‌خواهید پشتیبان‌گیری خودکار و با زمان‌بندی داشته باشید، می‌توانید زمان‌بندی پشتیبان‌گیری خود را در برگه تنظیمات تنظیم کنید.

پشتیبان گیری در وردپرس

۶: محل ذخیره سازی

در مرحله بعد، محل ذخیره سازی نسخه پشتیبان خود را با انتخاب یک ارائه دهنده ذخیره سازی ابری انتخاب کنید. به خاطر این نسخه ی نمایشی، Dropbox را انتخاب می کنیم.

پیشنهاد ما گوگل درایو است چون تقریبا همه ما یک حساب گوگل دراو فعال داریم!

۷: ورود به گوگل درایو

هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، بخش جدیدی با پیوندی برای احراز هویت حساب شما با ارائه دهنده پس از ذخیره تنظیمات ظاهر می شود. اکنون هیچ اقدامی لازم نیست. هر چند می توانید از همنجا با فشردن دکمه ورود با گوگل به حساب درایو خود وارد شوید.

۸: انتخاب فایل دلخواه

فایل هایی را که می خواهید در نسخه های پشتیبان خود قرار دهید را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری در وردپرس

تنظیمات خود را با کلیک بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” ذخیره کنید.

۹: ثبت نام در سایت updraftPlus

برای تکمیل فرآیند، روی لینک کلیک کنید. به طور خودکار یک پنجره جدید باز می شود که از شما می خواهد اطلاعات حساب خود را پر کنید.

چطور از وب سایت وردپرسی بک آپ بگیریم

۱۰: اتصال UpdraftPlus به سایت

به UpdraftPlus.com اجازه دسترسی به ارائه دهنده راه دور خود بدهید و روی Complete Setup کلیک کنید.

پشتیبان گیری در وردپرس

۱۱: تکمیل اتصال و آغاز پروسه بک آپ گیری

سپس به داشبورد وردپرس خود هدایت خواهید شد و یک پیام موفقیت آمیز برای احراز هویت حساب خود مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *